Skip to Content
Adarda
Za slabou erekci může nedostatek testosteronu
Zboží / 23. 1. 2023

Muži, kteří si stěžují na problémy s erekcí, a nemohou dosáhnout požadovaného sexuálního uspokojení, se mnohdy obracejí na svého sexuologa, urologa či praktického lékaře. Od většiny z nich se také dozvídají příčinu – deficit testosteronu, což je mužský pohlavní hormon, který je pro ztopoření penisu a dostatečnou sexuální výdrž nezbytný.

listy Ženšenu

Následuje nasazení léčebných preparátů, mezi nimiž se také může objevit Viagra. A zde se mnohdy dostáváme na tenký led, protože namísto, aby pacient výrazně změnil svůj životní styl a postoj, řeší za něj jeho vlastní problémy léčebné medikamenty. Nemáme nic proti lékařským postupům, ale bez odhalení té pravé příčiny a vlastní snahy o změnu ve svém osobním životě to nepůjde.

Začněte u stravy

Za nedostatek testosteronu může zejména stres a nevhodná životospráva. V první řadě přejděte na přirozenější způsob výživy – zařazujte do jídelníčku více ovoce a zeleniny na úkor sladkostí (cukrovinek), omezte konzumaci masa a uzenin, jezte více luštěnin, ořechů a semínek a za studena lisovaných rostlinných olejů.

Adaptogenní rostlinky

Za samozřejmé považujte vyřazení alkoholu, cigaret, černého a zeleného čaje a kávy. Všechny tyto „pochutiny“ zvyšují množství stresových hormonů na úkor testosteronu, takže nejen alkoholické nápoje a kouření, ale i čaj a káva, protože kofein (tein) jsou toxické alkaloidy, na něž tělo reaguje právě stresem.

Vyzkoušejte adaptogeny

Ke snížení stresu přispívá i soubor léčivých bylin, přezdívaných jako „adaptogeny“. Patří sem například Rozchodnice růžová, Korejský ženšen, Kotvičník zemní či Maca peruánská. Adaptogeny snižují množství stresových hormonů v krvi a navrací tím přirozenou hormonální rovnováhu. Testosteron tablety shop mohou užívat nejen muži, ale samozřejmě i ženy, a to v kterémkoli období života včetně klimaktéria. Pouze musíte být opatrné v těhotenství.

ADARDA © 2024