Skip to Content
Adarda
Věříte, že existuje láska na první pohled? Opravdu může taková láska vzkvétat?
Vztahy / 5. 2. 2023

Ve filmech nebo knihách je velmi často popisována láska na první pohled. Je to romantické, než cokoliv jiného, ale opravdu se to může stát? 

Věříte, že existuje láska na první pohled? Opravdu může taková láska vzkvétat? 

Láska může mít jistě mnoho podob, někdy se nám někdo zalíbí na první pohled tím, jak vypadá, někdy nás může upoutat úsměv či pohled do očí, láska může vzniknout mezi přáteli i mezi úplně cizími lidmi. Jak si ale představit lásku na první pohled? Pokud máte rádi zamilované příběhy, koukáte s oblibou na romantické filmy nebo se rádi začtete do knížek z červené knihovny, jistě víte, jak to chodí. Muž a žena se nikdy neviděli, najednou se potkají, jejich pohledy se střetnou, usmějí se na sebe a v tu chvíli oba vědí, že spolu chtějí strávit zbytek života. Krásný příběh, moc pěkný začátek, ale opravdu se to stává? Má smysl čekat na něco takového i v běžném životě? 

namalované srdce

Nic není vyloučeno, ale stůjte nohama na zemi 

I když mnohem častěji podléhají romantickým představám z knih a filmů ženy, jsou to právě muži, kteří často dají jen na prvotní dojem a opravdu si mohou pouhým pohledem najít ženu, do které se zamilují. Jenže, láska na první pohled jako taková, je spíše postavena na vzájemné fyzické přitažlivosti, ve skutečnosti řada lidí po nějaké době stejně sundá z očí růžové brýle, realita je někde jinde. Ale ano, pokud se potkají dva lidé, kteří se fyzicky přitahují, může mezi nimi něco vzplanout, častěji je to však vášeň, než skutečná láska. Ovšem to, zda nám vztah vydrží, nevíme nikdy, i když partnera poznáváme dlouho a nedáme jen na prvotní pocit. 

zamilovaný pár

Jak poznat, že lásku na první pohled prožíváte? 

O lásce na první pohled se dá mluvit v případě, že hned při prvním pohledu na daného člověka cítíme něco, co jsme ještě necítili, něco neobvyklého a krásného, také hodně nečekaného. V tom případě netoužíme po ničem jiném, než s daným člověkem promluvit, jít s ním ven, trávit s ním čas a samozřejmě touha přerůstá ve fyzické sblížení. Pak vlastně v jednom okamžiku přeskočíme úplně všechno, chceme mít člověka u sebe a víme, že to bude napořád. 

Krásná představa, která ale v dnešním světě moc často nevyjde, i když se zkusit má všechno a možná i takový risk může vlastně vyjít. Příběhy z romantických příběhů se ale do skutečného života opravdu dostanou jen málokdy. 

ADARDA © 2024