Skip to Content
Adarda
Tři doplňky, které byste měli mít ve svém kamionu
Zboží / 30. 3. 2024


Příslušenství pro kamioňáky z obchodu Truck shop https://www.convoytruck.cz/ existuje celá řada a my bychom vám nyní rádi připomněli tři z nich, které souvisí se dvěma přírodními živly, bez nichž není možný život v podobě, v jaké jej známe, a sice s vodou a ohněm. Voda a oheň představují základní životní surovinu, výživu a energii, a my jich také využíváme ke svému prospěchu tak, jak potřebujeme. Vodu a oheň je však také třeba krotit a udržet v patřičných mezích, což se právě týká i řidičů a provozovatelů kamionové dopravy.

kamion v zimě

Hasicí přístroj – oheň v kamionu, to je snad ta největší pohroma, která tu může nastat. Kamioňáci mohou na svých cestách používat otevřený oheň mimo kabinu například na odpočívadlech, kde využívají kempinkový plynový vařič, anebo si zapalují cigarety plynovým zapalovačem, ale když se nedopatřením oheň vznítí ve voze, je nutné podniknout http://krasna.nova.cz/clanek/tvujsvet/nudis-se-o-vikendu-tipy-co-podniknout.html okamžitý zásah certifikovaným a revidovaným hasicím přístrojem. Používá se k tomu práškový přístroj, který bezpečně hasí i hořlavé kapaliny a jakékoli jiné předměty, dokonce i zařízení pod elektrickým napětím.

kamiony na dálnici

Kanystr na pitnou vodu – řidič kamionu přežije v terénu třeba i čtrnáct dnů bez jídla, ale bez vody sotva dva až tři dny. Vodu je zapotřebí mít s sebou v kabině, a to nejlépe v kanystrech. Výhodou kanystrů je, že mohou mít i vypouštěcí ventil – kohoutek, a že je lze tím pádem využít i pro mytí a oplachování rukou nebo nádobí. Kanystry se také dobře čistí a dezinfikují a je to pak bezpečnější úložiště pitné vody, než PET láhve.

Sněhové řetězy – že existují sněhové řetězy pro osobní auta, je obecně známo, ale tato pomůcka patří i do výbavy nákladních automobilů včetně kamionů, a také traktorů a autobusů. V některých terénech se bez sněhových řetězů do svahu nevyškrábete a řetězy tu pak pomáhají i při jízdě ze svahu, která je na zledovatělém a zasněženém povrchu i velmi nebezpečná.

ADARDA © 2024