Skip to Content
Adarda
Peníze na dům
Ekonomika / 26. 6. 2023

Také jste někdy uvažovali nad tím, že byste si pořídili vlastní nemovitost, jako třeba například na hypotéku na dům anebo na hypotéku byt? Pokud ano, tak samozřejmě nejste vůbec jediní. Protože je opravdu hodně lidí, kteří už touží po tom, že by si také zařídili své vlastní bydlení. Ovšem ale potom mě zaráží na tom fakt, tak když třeba jeden člověk, jeden z partnerů, vůbec nechce hypotéku, tak se to potom velmi těžce řeší. Mnoho lidí mi třeba opakuje, že si nebudou brát žádnou hypotéku nebo úvěr, a to hlavně kvůli tomu, že se nechtějí vůbec zadlužit. Já tomu rozumím a plně to chápu, ale pokud se člověk nechce vůbec zadlužit, tak by také to měli všechno prohovořit se svým partnerem.

Peníze na domov.

Protože pokud se dva partneři neshodnou na tom, kde a jak budou bydlet, tak je to potom taky opravdu velice nešťastný problém, protože je jasné, že po tom začnou vznikat problémy ve vztahu. A to hlavně také kvůli tomu, když se partneři vůbec nemohou dohodnout. Předpokládám, že je bohužel takových partnerství více, ne jenom jedno.

Na webu najdete vše.

Bohužel znám jich pár a někdy bohužel vztah nevydrží, když se pár nedohodne například na hypotéce bez registru. Já tohle znám z vlastních zkušeností. Protože já jsem s přítelem, tedy nyní už svému expříteli řekla, že celý život rozhodně nechci být v nájmu. Že bych si také přála mít vlastní domeček s malou zahrádkou. I když jsme se s přítelem strašně moc milovali, tak nás potom tento názor, který jsme měli velice odlišný, tak nás rozdělil. Musím říct, že opravdu hodně mě to mrzelo, ale co jsem měla dělat? Přece se nebudu podřizovat. Už jsem se příteli podřídila jednou, že jsme koupili nové auto a já o to neměl zájem. Myslím si, že kdyby se přítel třeba například podíval na tvé stránky nebankovnihypoteka.cz, tak by uviděl, že hypotéka není zase tak úplně špatná věc.

ADARDA © 2024