Skip to Content
Adarda
Odkud kupujete kávu?
Zboží / 15. 4. 2023

Odpočinek po dlouhém dni by si měl pravidelně dopřát každý. Sednout si do křesla a pustit si hezký film nebo se začíst do dlouho odkládaní knížky je věc, která dokáže člověka pořádně pohladit po duši. Odpočívat se musí každý naučit sám, protože jsou lidé, kteří neustále musí něco dělat. Je potřeba si nevyčítat že chvilku odpočíváte a nelítáte po domě třeba s prachovkou.

hrnek kávy

Neméně důležitý je pitný režim, který by měl dodržovat každý bez výjimek. Odborníci často radí že se má vypít několik litrů přes léto a při zvýšené fyzické aktivitě, ale i při běžné denní činnosti. Je potřeba se řídit především tím jak se cítíte vy sami a zbytečně nepít příliš mnoho vody. Vše by mělo být v rovnováze, a to jak pití vody, tak pití ostatních nápojů. I když si to často neuvědomujeme, saháme po čajích, limonádách i kávě častěji než po vodě.

Nadměrné množství vypité kávy dokáže odvodňovat organismus, což znamená že byste měli na jednu kávu vypít i nějakou vodu. Jen si vzpomeňte že ji dostáváte v kavárnách ke každé kávě. Svádět k nadměrnému pití kávy vás může i to, že doma na poličce se na vás dívá brazilská káva, která patří mezi ty nejlepší na světě. Nabízí jí především pražírny, které ji praží podle svých postupů a výsledkem je káva opravdu dokonalá svou chutí i vůní. Právě takto dobrou kávu si skutečně vychutnáte. Není třeba kupovat levné kávy ze supermarketu, protože se kvalitou ani zdaleka nemohou rovnat kávě z pražírny.

konvička a káva

Připravte si vynikající kávu sami doma – stačí si ji namlet před přípravou, a díky tomu budete mít například espresso nebo flat white podle toho jak to máte rádi. Díky tomu že si budete kávu připravovat sami doma ušetříte i nějakou tu korunu za návštěvu kaváren. Pijte nejlepší světovou kávu z pražírny, protože té vám bude stačit jeden jediný hrnek. Utrácejí za levnou kávu je naprosto zbytečné, vypijete jí totiž víc.

ADARDA © 2024