Skip to Content
Adarda
Neočekávaná rekonstrukce elektroinstalace aneb kam s vašimi věcmi
Business / 20. 6. 2023

Pořídili jste si rekreační chatu v zajímavé lokalitě a ačkoli je objekt v původním stavu, jde o dům s kamennou podezdívkou, který byl mnoho let pečlivě udržován, a vy se můžete do jeho útrob v podstatě ihned nastěhovat? Neshledáváte tu ani vy, ani odborník – statik žádné důvody k zásadní rekonstrukci a není tu problém ani s vlhkostí? Pak si můžete spíše gratulovat, ovšem přece jen vám to nedá a objednáte si ještě pro jistotu elektrikáře na revizi elektroinstalace.

skladové kontejnery

Elektrikář vás ovšem zklame, i když jste to tak trochu čekali, protože jsou tu kabely tažené ještě postaru v hliníku, a ten je již v takovém stavu, že by bylo i nebezpečné elektroinstalaci nadále používat. Izolace vodičů se rozpadá a problém je i s některými svorkami, kde se vodiče přehřívají, a může tu dojít i ke zkratu a k následnému požáru.

kontejnery v překladišti

Nakonec jste se dohodli a ustanovili jste termín rekonstrukce elektroinstalace na příští měsíc.

Poté, co elektrikář odejde, napadne vás, že musíte někam před rekonstrukcí vynést vnitřní vybavení, které by tu překáželo a mohlo by být zbytečně znečištěné od prachu při vysekávání drážek do zdi. Ale jak to udělat, když tu nemáte žádnou kůlnu ani sklep? Jisté řešení by tu bylo – pronájem skladovacího kontejneru.

Kontejner je ocelový box o rozměrech 6 metrů na délku a dva a půl metru na šířku a výšku. Možná jste se s ním někdy setkali na vlakových nádražích nebo v námořních přístavech. Slouží pro přepravu zboží a odolávají natolik povětrnostním vlivům, že je lze považovat za naprosto ideální řešení v případě dočasného skladování předmětů z domácnosti. Do kontejneru můžete bez obav uložit nábytek i domácí spotřebiče, osobní věci v krabicích i koberce a vše bude uvnitř chráněno před větrem, deštěm a prachem. Pronajmout si jej můžete na několik dnů nebo i na celý rok, záleží na vašich možnostech a na situaci, jak dlouho rekonstrukce potrvá.

ADARDA © 2024