Skip to Content
Adarda
Narozeninová párty
Hry / 19. 1. 2023

Dino Šifry Emila Holuba patří mezi oblíbené hry jak dětí, tak jejich rodičů. Společné luštění záhadných šifer je zábavou na celé odpoledne. A ještě si při této kooperativní hře zažijí všichni spoluhráči zajímavá dobrodružství. Která se odehrávala před stopadesáti léty v nitru afrického kontinentu. Tuto hru vytvořili čeští tvůrci Cryptomanie a podařilo se jim hravou formou seznámit milovníky z nevšedními poznáními cestovatele Emila Holuba. Hra je určena až pro pět hráčů, kteří společnými silami luští zadané úkoly. Před zahájením je potřebné zajistit přístupové údaje do online systému. Balení obsahuje herní mapu jižní Afriky, na které se během luštění hráči pohybují, pomocné žetony zvířat a obálky, ve kterých jsou ukryty úkoly.

Narozeninová párty

Pokud se vás sejde na narozeninové oslavě více, zvolte originální hru Mistr slova. Které se může zúčastnit až deset hráčů. A ani na věku nezáleží. K dětem se mohou přidat i babičky a dědové. Pomůcky, které balení hry obsahuje obsahují přesýpací hodiny, které měří výkony jednotlivých hráčů. Deset kostek, na kterých jsou ze všech stran natištěna písmena a kelímek, do kterého se se vkládají a po jejich vržení na stůl je potřeba co nejrychleji z nich složit slovo. Nutný je i poznámkový blok a tužka. Protože do něho se zaznamenává, jestli se to podařilo v daném čase. Tato hra nejen nutí k přemýšlení. Ale obzvláště děti si při ním rozšiřují slovní zásobu. Výhodou této zábavy je, že není nutná hrací podložka. A děti ji nejčastěji hrají vleže na koberci.

Radost ze hry

Hra Tipni si je další z vědomostních her, které si lze zahrát i s větším počtem přátel. Zajímavou formou rozlišování pravdy od lži lze v této hře dojít dobrým úsudkem ke správné odpovědi. Variant této zábavy je v současné době na trhu více. A tak je možné si tipovat zajímavosti o naší republice, s názvem Tipni si Česko. Anebo varianta Známe se? dokáže během hry dobře volenými dotazy odhalit mnohé zajímavosti o spoluhráčích. Hraje se s informacemi v šesti okruzích činností.  V balíčku je obsaženo třista karet, šest  tipovačů a stejné množství odpovídačů. Plus šedesát žetonů bodů.

ADARDA © 2024