Skip to Content
Adarda
Malý byt, velký dům
Byt a dům / 23. 10. 2023


Milé dámy a milí pánové, kdybyste si mohli vybrat, kde budete bydlet a kde vlastnÄ› strávíte zbytek svého života, tak kde by to bylo? Mnoho lidí by chtÄ›lo bydlet prý nÄ›kde u moÅ™e, nÄ›kde přímo u pláže. A v nÄ›jaké veliké vile. Musím uznat, že tohle je opravdu perfektní nápad a mÄ› osobnÄ› by se to také moc líbilo, jenomže na to nemám peníze. Ale když jsem tohle lidem, tak oni vlastnÄ› my odpovÄ›dÄ›li, že jsem jim neÅ™ekla, že oni by si to museli platit. Tohle je vlastnÄ› pravda. Mohli byste si vybrat byt anebo dům. Byt anebo dům? Co byste si vybrali? Mnoho lidí by také si vybralo tÅ™eba malý byt, protože například nebaví vůbec uklízet anebo by to chtÄ›li kvůli tomu, že tÅ™eba nechtÄ›jí veliký dům, že je to pro nÄ› zbyteÄné a že tÅ™eba jsou jenom dva bezdÄ›tní lidé, prostÄ› pár, který nechce mít dÄ›ti, tak potom samozÅ™ejmÄ› by se malý byt vyplatil.

Malé útulné byty.

Jenomže kdyby to bylo na mě, tak já bych chtěla mít bydlení někde kousek od zoologické zahrady, protože opravdu miluji zvířata, jenomže jsem asi líná se o ně starat, takže nejraději bych chodila někam za zvířaty, kdy se s nimi mohou pomazlit anebo je nakrmit anebo také třeba pomoct. Takže moje vysněná práce by byla také v zoologické zahradě. A potom ihned vedle zoologické zahrady bych si pořídila veliký dům. A třeba bych se taky pořídila nějaká ta zvířátka. Ale věřte mi, že když budete mít veliký dům, tak samozřejmě tam bude asi také nějaká zahrada. A věřte mi, že když se nebudete od zahradu starat u vašeho domu, tak to potom vypadá opravdu katastrofálně.

Velké moderní byty.

MÄ› se osobnÄ› nelíbí neupravené zahrady, takže když už si pořídím dům, mÄ›la bych se o to starat. Také samozÅ™ejmÄ› vÅ¡echno kontrolovat, vymetat komíny a tak podobnÄ›. Pokud bych mÄ›la malý být, tak samozÅ™ejmÄ› takové opravy a nápravy anebo péÄe o ten malý byt není tak extrémnÄ› veliká, jako je u velkého domu. Takže lidé by se také mÄ›li rozhodovat podle toho, jestli mají Äas na opravy anebo na nÄ›jakou údržbu. NÄ›jakého domu anebo na malinkatou údržbu malého bytu. 

ADARDA © 2024