Skip to Content
Adarda
Lidé a vztahy
Vztahy / 5. 1. 2023

Vždycky si říkám, že když se někdo stále jenom dokola hádá, tak je to opravdu veliká škoda. Protože si vzpomínám, jak se moji rodiče doma stále jenom hádali. A opravdu vůbec nevíte, jak já jsem s bratrem trpěla, když se rodiče hádali. To bylo před osmi lety, dokud se naši rodiče konečně rozvedli. A to musím uznat, že rozvod byl opravdu jejich perfektní volba. Takže jsem potom byla z toho velice překvapená, když maminka nám řekla, když mi bylo deset let. že se s otcem rozvádí. Byla jsem nadšená, protože takové napjaté vztahy jsou na nic. Takové vztahy v rodině byly opravdu katastrofální a bylo jenom otázkou času, kdy se tohle všechno ztvrdne, protože otec nešel ani pro ránu daleko.

Lidé a štěstí mě baví.

Nakonec to dopadlo tak, že naše maminka byla asi třikrát zmlácená a jednou z toho byla nemocnici, tak se právě rozhodla pro ten radikální krok, kdy se s otcem rozvedla. A byla jsem nadšená, ale naoko jsem musela před otcem dělat, že jsem nešťastná, jinak by otec opravdu hodně zuřil, že mám z toho radost. Musím uznat, že takové vztahy v rodině se opravdu doma nehodí, a to už vůbec ne před malými dětmi, protože mému bratrovi v té době byly teprve čtyři roky a musím uznat, že si odnesl z toho nějaké trauma. I když to na první pohled nejde vidět, tak si to myslím. Děti to snáší těžce.

Chci být veselá.

Pokud i vy znáte někoho, kdo má doma takové napjaté a škaredé, zlé vztahy v rodině, tak by bylo opravdu nejlepší, kdybyste ním o tom mohli promluvit a začít to klidně řešit, protože opravdu nikdy není pozdě. Také se někdy může stát, že bohužel se stane nějaká katastrofa, když jsou napjaté vztahy. A já sama za sebe bych opravdu doporučovala všem, kdyby někdo zažíval opravdu špatné vztahy v rodině nebo v manželství, tak by bylo opravdu nejlepší to ihned řešit a raději se s partnerem rozejít anebo rozvést. Věřte mi, že se špatné vztahy můžou stupňovat a vztahy v rodině potom můžou být opravdu hodně vyhrocené. A nikdo nechce mít zlý život. 

ADARDA © 2024