Skip to Content
Adarda
Lešení si můžete i pronajmout
Business / 13. 4. 2024


Zakoupili jste nebo zdědili rodinný dům či rekreační nemovitost, kterou budete podrobovat rekonstrukci? A dokážete si při ní poradit sami a většinu stavebních prací budete provádět svépomocí? Proč ne, tímto způsobem lze ušetřit nemalé peníze a svěříte-li například do rukou odborníků pouze elektroinstalaci a rozvody vody či plynu, to ostatní byste mohli zvládnout i v relativně krátkém čase.

montáž lešení

Bude-li součástí rekonstrukce i zateplení fasády, případně její dřevěné či kamenné obklady, bude nutné někde opatřit lešení. Samozřejmě je nesmysl provádět tyto pracovní činnosti pouze ze žebříku nebo ze štaflí, lešení je tu zapotřebí v každém případě, a to i tehdy, jde-li o relativně nízké stavby. Lešení je ale natolik svérázná pomůcka, že ji využijete ve svém životě možná jen jednou, tím pádem je celkem zbytečné jej kupovat a po jeho jednorázovém využití se jej pracně zbavovat, což se vám také vůbec nemusí podařit. Mnohem výhodnější je lešení pronajmout.

lešení na stavbě

Firmy, které poskytují pronájmy lešení, si berou na starost i montáž lešení, protože amatéři tu mohou provést řadu chyb a navíc je to i poměrně nebezpečná činnost práce ve výškách. Něco jiného je totiž lešení stavět a jiné je to na něm už být, jestliže je dostatečně pevné a mechanicky zajištěné. Neriskujte tedy při stavbě lešení zřícení z velké výšky a nechte si jej postavit lidmi, kteří již mají za sebou mnoho zkušeností a dobře ví, jak a kam lze lešení umístit.

Lešení budete mít k dispozici na předem dohodnutou dobu a jakmile práce na stavbě zakončíte, firma si lešení sama demontuje a odveze. Vám tak odpadne řada starostí a budete se moci soustředit pouze na to podstatné, tedy na stavební práce a na další navazující činnosti. A jedna rada na závěr: nepodceňujte na své stavbě bezpečnost práce a pořiďte si vhodné ochranné pomůcky, kam patří rukavice, ochranné brýle, pevná obuv a ochranná přilba.

ADARDA © 2024