Skip to Content
Adarda
Kolagen a jeho vliv na naše vlasy
Zboží / 28. 2. 2023

Lidé, kteří mají slabé, řídké a krátké vlasy jsou často schopní udělat cokoliv, aby měli opět krásné, dlouhé a zdravé vlasy. Ale spousta “osvědčených“ triků je spíše podvodem na lidi a opravdu na tyto problémy zabírá jen máloco. Možná už jste ale slyšeli, že by s tímto problémem měl pomoci kolagen. Ten se přirozeně vyskytuje v lidském těle, a především v naší kůži. A protože vlasy vyrůstají z vlasové pokožky, je jasné, že hladina kolagenu ovlivňuje i zdraví našich vlasů.

vlasy

Jelikož ale naše tělo produkuje rok od roku méně a méně kolagenu, je určitě vhodné, začít kolem třicátého roku života doplňovat kolagen i třeba v podobě vitamínových doplňků. Mimo to, že přispějete k zdraví vašich vlasů, přispějete i ke zdraví své pleti, kloubů, kostí a svalů. I podle výzkumů se ukázalo, že pokud budete mít dostatek kolagenu, vaše vlasová pokožka bude více hydratovaná, působit zdravěji a bude více elastická. To je důležité pro to, abyste měli zdravé vlasy. Stále se konají další a další studie, které zkoumají, jaký má vliv kolagen na růst a zdraví vlasů. Ovšem z toho, co se zatím vyzkoumalo, je jasné, že kolagen má na naše vlasy pozitivní účinky.

vlasy

Kromě doplňků stravy můžete přispět pro to, abyste měli co nejvíce kolagenu i tím, že zvolíte vhodnou stravu. Potraviny, které jsou pro takové stravování vhodné jsou například kuřecí maso, losos, vaječné bílky, všechna listová zelenina, luštěniny a to především fazole, nebo nejrůznější druhy ořechů.

Pro vyváženou hladinu kolagenu je třeba také dodržovat určité zásady zdravého životního stylu, jako je třeba nekouřit. Látky obsažené v cigaretách ničí náš kolagen. Na svou pleť používejte krém s ochranným faktorem, kdykoliv jdete ven. I sluneční paprsky jsou totiž pro nás škodlivé, a ničí kolagen, který máme v naší pleti. Těchto pár jednoduchých zásad a užívání doplňků stravy vám zajistí krásnou pleť i vlasy. Z potravinových doplňků vyzkoušejte kvalitní collagen orcacollagen.cz.

ADARDA © 2024