Skip to Content
Adarda
Každoroční úklid
Business / 19. 6. 2023

Říká se, že čím méně věcí máte, tím méně toho musíte uklidit. Za pravdu by vám asi dali https://www.novinky.cz/cestovani/pobytova-exotika/448367-dali-obrazy-cinske-historie-na-upati-pohori-cangshan.html sběratelé různých keramických a porcelánových dekorací, které mají různě rozmístěné po bytě. Ti, kteří takové dekorace nemusí, jim zlomyslně říkají “lapače prachu” a je asi jasné proč. Velmi dobře se na takových drobných věcech usazuje prach a poměrně těžko jde dolů. Vždycky je lepší každý den uklidit něco málo, než potom trávit celý víkend úklidem celé domácnosti.

vysavač koberec

Eko cesta
Spousta lidí se dala na ekologii a snaží se všemožnými způsoby ulevit životnímu prostředí. Někteří se dokonce snaží i uklízet ekologicky – používají ekologické čisticí prostředky, mezi které patří bílý ocet, kyselina citronová, peroxid vodíku a ekologické prací prášky a tablety do myčky. Je na každém pro co se rozhodne, ale zejména u ekologických čistidel je potřeba postupovat obezřetně a používat je opatrně. Snadno si můžete poškodit různé povrchy, a to jak podlahy tak kuchyňskou linku.

hotel chodba

Mezi nejméně oblíbené úklidové práce patří čištění koberců, které je dost náročné. Proto hodně lidí koberce doma nemá. Zejména pokud máte děti, dostávají koberce pořádně zabrat. Drobky od jídla, zašlapané zbytky jídla a občas i nehoda od psa mají za následek nevzhledné skvrny, které se čistí jen velmi obtížně. Prodávají se sice i speciální přípravky na koberce, ale jejich účinnost není příliš vysoká. V takovém případě je lepší věříte čištění koberce firmě, která má zkušenosti a která u vás doma starý a zašlý koberec promění v nový zářivý kousek, který krásně zapadne do vašeho moderního interiéru. Nezkoušejte koberec čistit podle sebe, mohli byste ho poškodit. Pokud máte doma dražší koberce, volejte firmu vždy, protože neopatrným čištěním můžete koberec zničit – stačí použít vyšší koncentraci čistidla, nechat jej působit jen o chvilku déle, a koberec můžete vyhodit.

ADARDA © 2024