Skip to Content
Adarda
Jak získat hypotéku i když jsme si prošli insolvencí.
Ekonomika / 25. 6. 2023

Už jste určitě někdy slyšeli, že je nejlepší mít svoje vlastní bydlení. Že se prostě nevyplácí platit někomu dalšímu při nájmu peníze do kapsy. A že je lepší, když si můžete platit něco svého. A například pokud si budete brát hypoteční úvěr, tak dobrá zpráva je, že si to můžete dát do odpočtu daní. A tím pádem si hned snížíte svoji daňovou povinnost. Vždycky zaplatíte více než na nájmu, ale svoji investici si můžete několikanásobně zhodnotit. A to nepočítám to, že vám nemovitost nikdo, pokud budete platit nevezme. Z nájmu vás mohou kdykoliv vyloučit a také si moc nemůžete bydlení upravovat k obrazu svému.

hypotéka

Naopak když si pořídíte vlastní nemovitost je na místě, abyste udělali úpravy, které se vám budou líbit a zároveň vám maximálně vyhovovat. A také s postupem času bude vaše nemovitost růst na hodnotě. A taky máte možnost nemovitost pronajímat a přičíst si tak další činnost, která vám bude tiše vydělávat. A jak je to vlastně s bydlením, když jste měli insolvenci? Opravdu si myslíte, že je to naprosto nemožné? Tak to tak opravdu není. I když jste měli v minulosti insolvenci, neznamená to, že nemáte nárok na hypoteční úvěr. Ale je pravda, že to budete mít mnohem těžší. Protože kvůli insolvenci vaše bonita pro banky mnohem více klesla.

hypotéka

A vy budete potřebovat mít s nimi velkou trpělivost. Protože si vás budou více prověřovat a proces schválení bude o něco delší, než jste si mysleli. A také asi budete potřebovat mnohem vyšší náklady, než je běžné. Bude trvat pět let, než se po ukončení insolvence váš záznam vymaže z rejstříku dlužníků. Takže je lepší, když počkáte ještě další čtyři roky, než budete o hypoteční úvěr žádat. Po této době zase může začít o vaší bonitě uvažovat banka. Ale může nastat situace, že zase neuspějete. Ale s tím už do toho musíte jít. A pokud vám hypotéku po insolvenci neschválí, budete uvedeni jako žadatelé, kterým se žádost zamítnula.

ADARDA © 2024