Skip to Content
Adarda
Jak mít více energie?
Zboží / 20. 3. 2023

Energie. Většina z nás má neustále pocit, že jí máme nedostatek a potřebovali bychom jí o hodně více. Také to vidíte i na tom, když vejdete do nějakého obchodu. Všude se to hemží přípravky na dodání energie, energetickými nápoji nebo vitamíny, které by vám údajně měli dodat více energie.

Pojďme se podívat na přírodní tipy, kterými můžete podpořit svou energii.

cvičení

Méně stresu

Pokuste se odstranit stres ze svého života. Stres vám bere energii. Na to, abyste se vyrovnali se stresem, totiž spotřebujete velké množství energie. Pokud máte pocit, že stres již nezvládáte, zkuste si promluvit se svými blízkými, vyhledat pomoc terapie, nebo zkusit různé relaxační činnosti. Pomoci vám může také kanna kamui, která dokáže odbourat stres.

Cvičení

Zní to jako paradox, že? Vyčerpáte se fyzickým cvičením, a přesto budete mít dostatek energie. Ale je to tak. Při cvičení se více okysličuje naše tělo a tím více se dostává do buněk kyslíku, tím více budete mít energie. Cvičením se také zvyšuje hormon dopamin, který vám mimo skvělé nálady dodá i více energie. Po cvičení budete mít také kvalitní spánek, který opět vede k nárůstu energie.

Méně spánku

I tohle zní jako docela paradox, že? Nicméně je to tak, někomu může tato rada fungovat. Někdy máme paradoxně méně energie kvůli tomu, že spíme déle, než potřebujeme. Snažte se vyhýbat tomu, že si půjdete během dne jen tak zdřímnout a zkuste si postupně zkracovat interval spánku, abyste viděli, kolik budete mít energie.

spánek

Kofein

Známý ale velmi účinný prostředek k nárustu energie je kofein. Ten pomáhá udržovat naši pozornost, zvyšovat bdělost a také povzbuzuje naši mysl. S kofeinem byste ovšem měli být opatrní, pokud vypijete třeba patnáct šálků kávy denně, určitě budete mít energii, ale není to nic zdravého. Příliš mnoho kofeinu také může způsobovat nespavost nebo nesnadné usínání.

ADARDA © 2024