Skip to Content
Adarda
Elektrikář pomůže i ženám samoživitelkám
Business / 26. 1. 2024


Ženy samoživitelky s malým dítětem to nemají snadné. Starat se o domácnost a o malé batole a ještě k tomu obstarávat všechny technické záležitosti vyžaduje mnoho sebezapření, ale i tehdy, je-li žena schopna poradit si tam, kde schází mužská ruka, se může stát, že se přihodí to, čemu nerozumí. Jednou z takových situací je i závada na elektroinstalaci, anebo požadavky na její rekonstrukci či výstavbu. Ženám v domácnosti může vypovědět službu zásuvka či celý okruh, mohou se tu vyskytnout závažné poruchy spotřebičů, může dojít k poškození svítidel anebo dokonce k vyhoření zásuvky. Jestliže dotyčná není vzdělána v oboru a elektrotechnice skutečně nerozumí, může ji vykolejit i docela obyčejná výměna žárovky.

elektrikářské nářadí

Další problém, který musí řešit, je i přítomnost dítěte, jakmile začne odrůstat a chodit, může se s elektroinstalací již setkat a tehdy je třeba, aby bylo poučené a vědělo, co se smí, a co nesmí. Ale i batolata se mohou smrtelně zranit při pohybu kolem přívodních nebo prodlužovacích šňůr, proto je nutné zabezpečit je tak, aby k tomu nemohlo dojít. Může se to zdát třeba hloupé požádat elektrikáře o výměnu lustru za nový typ nebo výměnu vypínače v kuchyni, ale pro ženu, která přes den musí hlídat malé dítě a zároveň vypínat hlavní jistič a hrabat se v elektroinstalaci, které nerozumí, je velmi riskantní.

elektrikář při práci

Elektrikáři z Prahy 7 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-7/ rádi pomohou i s maličkostmi, je to přece jejich obor a ani ženám (i mužům), kteří nepracují v oboru, nedoporučují provádět elektroinstalační práce, ať jsou jakéhokoli rozsahu. Raději požádat elektrikáře o laskavost, než riskovat smrtelný úraz, když totiž něco zkazíte u zednických nebo obkladačských prací, při pokládce koberce nebo malování pokoje, maximálně poškodíte vybavení bytu, ale u chyby při elektroinstalačních pracích to může být fatální problém.

ADARDA © 2024